19.01.14.

W 19.01. na sali gimnastycznej w Bielszowicach rozegraliśmy sparing z kolegami z MKS-u Zaborze  rocznik 2006 .

Graliśmy w składach 4 + 1 .
Głównym cele tego spotkania była gra zadaniowa :

1."Samolub" - zadaniem każdego zawodnika było granie samemu , bez podawania kolegom . Czas 2 x 5 minut . Wynik 3:2 . Bramki : Kuba x 2 i Artur x 1 .

2."Bramka tylko z własnej połowy" - zadaniem było rozgrywanie akcji w ten sposób , aby strzał na bramkę został oddany tylko z własnej połowy boiska . Czas 2 x 5 minut . Wynik 1:1 . Bramka : Tomek .

3."Bramka z pierwszej" - gol mógł być zdobyty tylko po uderzeniu piłki bez przyjęcia  . Czas 2 x 5 minut . Wynik 2:1 . Bramki : Kuba x 2 .

4."Gierka na dwa kontakty" - graliśmy systemem 'przyjmij - podaj (lub strzel)' . Czas 2 x 5 minut . Wynik 4:1 . Bramki : Kuba x 1 , Łukasz x 1 , Tomek x 1 , Kacper x 1 .

5."Gierka dowolna" - bez szczególnych zasad , obowiązywał tylko 'zdrowy rozsądek'  . Czas około 60 minut . Wynik 29:3 . Bramki : Tomek x 4 , Kuba x 4 , Mati B. x 6 , Paweł x 5 , Mati G. x 5 , Kacper x 2 , Bartek x 2 , Łukasz x 1 .

WYNIK KOŃCOWY     39 : 8  , ale przecież nie o to tu chodziło .

Sprawdzone zostały liczne warianty gry i chłopaki odkryli nam swoje plusy i minusy .

Poza aspektem czysto sportowym , od chłopaków egzekwowana była szeroko rozumiana dyscyplina .

Za każde zagranie wbrew aktualnej regule gry , chłopaki "skakali" (x 20) .

I wyniki są tu dość zaskakujące :

Paweł Mieczkowski , Kuba Małecki - po 5 "nagród"

Tomek Sadkowski, Mati Białas. - po 4

Kacper Cieślik - 3

Oskar Solik - 2

Łuki Pyzik, Mikołaj Gwóźdź - po 1

Mati Gierałtowski , Bartek Krakowiak i Artur Majerski  nie doczekali się "wyróżnienia"  ;) może innym razem ;)

Co do bramkarzy - Oskar puścił 2 gole , a Miki dał się pokonać 6 razy , z czego 4 x po swoich nie wymuszonych błędach. ;(