Liga Malucha - Siemianowice - podsumowanie

W sobotę , 05.04.14. zainaugurowaliśmy rundę wiosenną
Ligi Malucha .
Gospodarzem V kolejki był organizator całego cyklu , czyli
UKS Jedność Siemianowice Śl.
Przypomnijmy , że w tych rozgrywkach gramy dwiema drużynami ,
a spotkania odbywają się na boiskach "otwartych" .

I jak się okazało , właśnie przejście z hali na dwór było dla chłopaków z MKS I dość traumatyczne,
a dla MKS II wręcz przeciwnie - rewelacyjne .

Szczegóły w rozwinięciu .

MKS I - UKS                 2:0

bramki angel: Adam Kupka , Jakub Małecki

asysty cool: bez asysty i Adam .

Mecz zacięty i chyba z naszą lekką przewagą . Zaczęliśmy od mocnego uderzenia : tak , jak i na naszym turnieju , tak i tutaj , Adaś wykonał wykop piłki , ta skozłowała , przeskoczyła bramkarza przeciwników i wpadła do pustej bramki . Brawo Adam yes . Później mieliśmy kilka sytuacji , ale brakowało nam wykończenia . Więc sprawy w swoje ręce ponownie wziął nasz golkiper . Kolejny wykop , do piłki dopada Kuba i wpycha ją do bramki . Pewne 2:0 i mogliśmy kontrolować dalszą część spotkania . Co prawda , raz uratował nas słupek , ale koniec końców , nic już się nie zmieniło .

MKS I - MUKP          0:1

Mecz ponownie z naszą przewagą , jednak nic z niej nie wynikało . Coś w zespole się zacięło , gra była bardzo rwana i towarzyszyło jej dużo niedokładności . W ostatniej akcji meczu przeciwnicy wykonywali rzut rożny . Nasi zawodnicy zaspali i pozostawili jednego z rywali całkowicie wolnego . Celne dośrodkowanie , piłka odbija się od głowy napastnika i po otarciu o poprzeczkę wpada do naszej bramki . Już nawet nie zdążyliśmy rozpocząć od środka .
BYŁA TO PIERWSZA PRZEGRANA MKS I W CAŁYM CYKLU LM !!! crying

MKS I - MKS II        0:1

bramka angel: Paweł

asysta cool: bez asysty .

Chłopaki z "jedynki" chcieli się zrehabilitować za poprzedni mecz ... jednak chyba zbyt "lekko" podeszli do tego spotkania , a to zwykle kończy się kubłem zimnej wody na głowę .

I nie inaczej było i tym razem .

MKS I praktycznie nie opuszczał połowy "rywali" . Akcje mnożyły się jedna za drugą . Dość powiedzieć , że w meczu było aż 5 słupków , ale do bramki nie chciało nic wpaść . MKS II wyszedł z akcją tylko trzy razy , ale za to raz był skuteczny . Bezpańską piłkę do bramki wcisnął Paweł yes. To podziałało na "jedynkę" jak płachta na byka , ale dalej nie do pokonania był osamotniony w tym dniu w bramce MKS II Szymon Zyguła . Chyba nie będzie przesadą stwierdzenie , że to właśnie Szymek wygrał ten mecz yes . Chłopak naprawdę dwoił się i troił . Bardzo pomagało mu szczęście ... ale ono podobno sprzyja lepszym wink .

Ku rozpaczy "jedynki" i ku uciesze "dwójki" , wynik już się nie zmienił , a tym samym doczekaliśmy wiekopomnej chwili : MKS II okazał się lepszy od MKS I .

Brawo "dwójka" , a "jedynka" - cóż , chyba trzeba wziąć się do roboty ... okazja do rewanżu już w najbliższej kolejce ,a kiedy ona bedzie ? Jeszcze nikt nie wie... ;(

Oczywiście nie można zapominać o pozostałych dwóch meczach MKS II . Jednak z oczywistych przyczyn , nie ma z nich zapisu wideo wink .

Obydwa spotkania wyglądały podobnie , MKS miał kłopot z wyjściem z własnej połowy , chłopakom nie udało się zdobyć żądnej bramki , stracili za to kilka i dwukrotnie musieli uznać wyższość rywali .

MKS II - MUKP         0:1

MKS II - UKS            0:5 .

Z kronikarskiego obowiązku odnotujmy wynik ostatniego meczu :

UKS - MUKP        2:0 .

Wyniki mówią same za siebie .

Dla MKS I była to najgorsza odsłona Ligi Malucha - we wcześniejszych 12 spotkaniach odnotowaliśmy 11 zwycięstw i 1 remis ; teraz w 3 meczach były 2 porażki i jedna wygrana (i to przy ogromnym udziale bramkarza) . Ewidentnie widać , że chłopaki mają problem z przestawieniem się z hali na "orlika" - jeden trening na otwartym boisku był chyba niewystarczający . crying Ale teraz na pewno będzie już lepiej .

Dla MKS II odwrotnie - była to najlepsza odsłona LM - co prawda wcześniej mieli już jedną wygraną na koncie (nad UKS) , ale chłopakom udało się w trzech meczach stracić tylko 6 goli . BRAWO !!! Tylko nie spuszczajcie z tonu .

Skład MKS I :

Adam Kupka
Oskar Solik
Mati Białas
Bartek Krakowiak
Kacper Cieślik
Patryk Maciak
Artur Majerski
Tomek Sadkowski
Kuba Małecki
Kamil Sęk - DEBIUTANT !!!

Skład MKS II :

Zyguła Szymon