Liga Podokręgu - podsumowanie rundy

• autor: zaborze2005, 2014-06-11 20:08

Ostatnie weekendy były bardzo pracowite , graliśmy na kilku frontach .

Ale opłaciło się !!!

Oprócz oczywistego doświadczenia zdobytego przez naszych chłopaków , możemy również cieszyć się z bezapelacyjnego zwycięstwa w klasyfikacji łącznej Ligi Podokręgu (sama klasyfikacja jest jeszcze dla naszego rocznika nieoficjalna , co nie zmienia faktu , że miło jest widzieć MKS Zaborze na czele tabeli , daleko przed rywalami angel) .

Super gra i rewelacyjne wyniki gromadzone przez całą rundę , dały nam w pełni zasłużone I miejsce i miano

M I S T R Z A    P O D O K R Ę G U    Z A B R Z E

w roczniku 2005 . heartyescool

W 14 rozegranych spotkaniach odnieśliśmy 12 zwycięstw i 2 razy zremisowaliśmy , nie ponieśliśmy ŻADNEJ porażki (!!) .

Zwycięstw komentować nie trzeba , a i te nieliczne remisy też były w ostatnich minutach „wyciągane” z bardziej niekorzystnych rezultatów , więc brawa dla chłopaków za hart ducha i grę do końca .

Wyniki z poszczególnymi rywalami rozkładały się następująco :

Piast Gliwice                            3:2 , 5:2 , 2:2

FA Pyskowice                          17:0 , 5:0

Gwarek Ornontowice               8:0

Kolejarz Gliwice                       6:2 , 10:0 , 8:0 , 6:0

Promotor Zabrze                     2:2 , 2:1

LKS Gierałtowice                    4:2 , 9:1

MłoKoSy szły więc jak burza , choć oczywiście nie można powiedzieć , że mecze były spacerkami .

Na brawa zasługuje oczywiście rewelacyjna gra (i wyniki) naszych podopiecznych , ale również i zachowanie , którym charakteryzowali się nasi zawodnicy .

A trzeba tu nadmienić o :

- SZACUNKU DO PRZECIWNIKÓW (niezależnie od aktualnego wyniku meczu)

- umiejętności PRZEPROSZENIA RYWALA po nieczystym zagraniu

- wzajemnym wspieraniu się kolegów z drużyny , gdy któremuś przydarzy się jakiś „klops”

- swoistej rywalizacji w okazywaniu radości po strzelonych bramkach (tzw. „cieszynki”)

- ‘kółeczkach’ przed i pomeczowych

- wspólnych śpiewach i podziękowaniach dla rodziców .

MłoKoSy – byle tak dalej .

Jesteśmy dumni z Waszej postawy – zarówno na boisku , jak i poza nim .

Niniejszym chcielibyśmy też złożyć podziękowania reszcie drużyn - za sportową rywalizację i wspólną zabawę .

U niektórych dało się zauważyć wyraźne postępy poczynione w trakcie przerwy zimowej .

Innym z kolei , słowa uznania należą się za ambitną grę do samego końca i nie zniechęcanie się , gdy wynik był już naprawdę wysoki – przegrywać też trzeba umieć , a Wy to pokazaliście .

My też 2-3 lata temu byliśmy na początku drogi i również nieobce były nam wtedy porażki „dwucyfrowe” . Więc pewnie z każdą następną rundą Wasze wyniki będą szły ku górze . I tego Wam życzymy .

Ale w każdej beczce miodu , musi się znaleźć i łyżka dziegciu frown .

Nie można więc nie wspomnieć o dość specyficznym zachowaniu jednej z drużyn .

Już jesienią , w jednym z meczów , zawodnicy tamtej ekipy prezentowali bardzo ostrą grę (żeby nie powiedzieć - brutalną) .

W jednej z ostatnich wiosennych kolejek ich agresja przeniosła się poza boisko . Zawodnicy tego zespołu , bez żadnego powodu , używając niewybrednych słów , próbowali deprecjonować naszych chłopaków . Wyzywali naszych podopiecznych od : „lalusiów” , „małp” , „śmierdzieli” , ‘buczeli’ na nich itp.

Ponieważ sytuacja się powtarzała , a winowajcy nie zostali w żaden sposób ukarani przez sztab szkoleniowy – atmosfera konfliktu przeniosła się na boisko i wokół niego .

Potem wystarczyło kilka kontrowersyjnych decyzji sędziego i doszło do ostrej wymiany zdań pomiędzy obydwoma grupami rodziców .

Część dorosłych z obozu rywali (ta część , która wcześniej na obiekcie spożywała alkohol) pożegnała się z nami serdecznym określeniem „debile z Zaborza” .

W tej sytuacji faktycznie nie należy mieć pretensji do dzieci o ich zachowanie – one chyba po prostu innego sposobu komunikacji nie znają .

Oczywiście nie dotyczy to wszystkich chłopaków z tej drużyny .  Część dzieci zachowywała się normalnie - nie prowokowała i nie obrażała .

Szkoda , że licznie zgromadzeni rodzice z drużyny rywali , jak i ich sztab trenerski , w porę nie zdusili w zarodku tego chamskiego zachowania części ze swoich podopiecznych . Na pewno nie doszłoby wtedy do eskalacji konfliktu i wszyscy obejrzelibyśmy zawody w spokoju .

autor: marekzabrze 2014-06-12 10:38:20

Profil marekzabrze w Futbolowo Nie pozostaje nic innego jak tylko pogratulować drużynie i trenerom .GRATULACJE !!!!!!!!!!!!

autor: kaha2006 2014-06-12 12:46:33

Profil kaha2006 w Futbolowo Wielkie brawa dla całego zespołu i kadry trenerskiej - MKS Zaborze rocznik 2006 !!!